bigotti
08 بهمن 1401 - 10:54

"آواتار ۲" چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما می‌شود

«آواتار: راه آب» با نزدیک شدن به مرز فروش فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما، به زودی عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما را از آن خود می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از هالیوود ریپورتر، در روز جمعه فروش فیلم «آواتار: راه آب» از فروش جهانی 2.052 میلیارد دلار «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» مارول جلو زد و توانست عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما را از آن خود کند. حالا این فیلم در یک قدمی جلو زدن از چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما یعنی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با فروش 2.071 میلیارد دلاری است و به عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما می‌شود.

مرحله بعدی برای عبور از فیلم «تایتانیک» است که 2.194 میلیارد دلار فروش جهانی داشته است. کارشناسان باکس آفیس اکنون مطمئن هستند که «آواتار 2» در نهایت تایتانیک را با فروش جهانی 2.25 تا 2.3 میلیارد دلار پشت سر خواهد گذاشت. یکی از عوامل تعیین کننده برای چنین فروشی بازار چین خواهد بود، جایی که کامرون طرفداران زیادی دارد. «راه آب» تا به امروز 230 میلیون دلار در چین فروخته است که بالاترین نمایش در دوران همه گیری است.

با عبور از «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» کامرون ادعای سه فیلم از چهار فیلم پرفروش تمام دوران را خواهد داشت که این یک شاهکار قابل توجه است.

آواتار 2 در میان نامزدهای اسکار اگرچه نامزدی بهترین کارگردانی را ندارد اما در بخش بهترین فیلم نامزد اسکار 2023 شده است.

بر اساس گزارش Comscore، در صدر فهرست تاریخ، «آواتار» کامرون  با فروش 2.92 میلیارد دلار قرار دارد و پس از آن «انتقام‌جویان: پایان بازی» با 2.79 میلیارد دلار قرار دارند. «تایتانیک» در حال حاضر شماره 3 است. انتظار نمی‌رود «راه آب» به «پایان بازی» مارول یا «آواتار» 1 برسد.

در حال حاضر، «آواتار:راه آب» تنها ششمین فیلم تاریخ است که از مرز 2 میلیارد دلار در سطح جهانی عبور کرده است و در حال حاضر با بیش از 1.458 میلیارد دلار فروش بلیت، رتبه 4 را در فهرست پردرآمدهای بین المللی دارد. در داخل کشور، درآمد آن تا پنجشنبه 605 میلیون دلار بود که آن را در رتبه 13 در فهرست فیلم‌های پرفروش قرار می‌دهد.

یک اتفاق جالب اینکه در 11 فوریه، پارامونت و قرن بیستم نسخه بازسازی شده سه بعدی «تایتانیک» را برای روز ولنتاین دوباره پخش می‌کنند. پخش مجدد جهانی می‌تواند 30 تا 40 میلیون دلار دیگر به همراه داشته باشد که فروش جهانی فیلم را به 2.224 تا 2.234 میلیارد دلار افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002019